Noc s Andersenem 2018

02.04.2018 20:35

V pátek 23. 3. 2018 proběhl v rámci Noci s Andersenem již 7. ročník nocování žáků prvního stupně v naší škole. Letos byl program motivován dílem Josefa a Karla Čapkových  ("Povídání o pejskovi a kočičce" a "R.U.R").  V rámci zábavných her plnili mladší žáci  společně s kočičkou a pejskem kvízy, rébusy a navštívili místní knihovnu, starší žáci  vyráběli roboty a seznamovali se obsahem divadelní hry o robotech. Pod vedením scénaristy a režiséra p. Cyrila Podolského, jenž je např. autorem seriálů Krysáci, se zúčastnili poutavé besedy na téma "Jak vzniká animovaný film".  

Své dovednosti mohli dále rozvíjet v aktivitách dle vlastního výběru (fotbal, stolní tenis, háčkování, vaření, drátkování, vyrábění v dílnách, výroba náušnic, kickbox, pletení). Po vydatné večeři  žáci z 1. a 2. tříd šli na hřiště, kde pro ně byli připraveni koně. Pak se vydali na stezku odvahy v prostorách školy.  Žáci 3. ročníku navštívili MěÚ Jablunkov, kde si vyrobili odznak s logem NsA a v místním kině zhlédli filmové pásmo krátkých příběhů O pejskovi a kočičce.  Žáci 4. a 5. tříd si vyzkoušeli  společně s učiteli (p. Šnajdr, p. Majetný, p. Sikora, p. Honus, p. Stopa) správnou techniku bowlingu v restauraci u Maryny. Jaké by to bylo přespání bez poutavého čtení na dobrou noc. Letos všech 100 zúčastněných dětí zaplnilo 7 tříd pro přespání v naší škole.

Program, který začal již v pátek ve 14:00 hod. a skončil až v sobotu ráno, připravovaly vychovatelky ŠD Návsí s pomocí těchto zúčastněných, kteří věnovali část svého volného času dětem z MZŠ Návsí - p. Sikora, p. Labajová, p. Heczko, Samuel Byrtus,  p. Cieslar, p. Křoková, p. Girmanová, Klára Kajzarová,        p. Szotkowská, fotbalisté FK Třinec,  p. Gavendová, p. Mokrošová, p. Šimková., Lenka Nieslaniková, Tomáš Černý, Klára Foksová, Markéta Kluzová.

Děkujeme fa Stolařství Křok a manželům Byrtusovým za poskytnutí sponzorských darů pro naše děti. Děkujeme také všem maminkám, tatínkům, babičkám za přípravu tak bohatého občerstvení pro děti.

Velké poděkování patří všem ped. kolegům z MZŠ Návsí za jejich pomoc, ochotu a vytváření skvělé atmosféry v rámci celého programu (Kluzová, Levinská, Martynková, Bilková, Solowská, Byrtusová).

Tak zase za rok na 8. ročníku Noci s Andersenem.

 FOTOdokumentace

videoZprávičky