Masarykova základní škola - ŠKOLNÍ DRUŽINA

Školní družinu navštěvuje 150 dětí v pěti odděleních, protože je v družině opravdu veselo i jednotlivá oddělení mají názvy:
 

1. odd. TYGŘÍCI 

2. odd. RYBIČKY

3. odd. LIŠKY

4. odd. SOVIČKY

5.odd. ŽIRAFY

 

Pro každý školní rok jsou veškeré činnosti motivovány celodružinovou hrou na různá témata. 
 
NÁŠ TÝM:
Jana Muchová (TYGŘI)
Bc. Lucie Byrtusová (RYBY)
Barbora Dragonová (LIŠKY)
Mgr. Jana Szkanderová (SOVY)
Michaela Suchoňová (ŽIRAFY)
 

PROVOZ

Ranní družina: 6:30 - 7:45

 

Hned po ránu spousta kamarádů :). V ranní družině v příjemné pohodě si hrajeme, kreslíme a s kamarády povídáme. Děti mají možnost využít všechny hry pro volné chvilky, stolní hry, pracovní listy, vyluštit rébusy pro chytré hlavičky nebo i ping-pong, trampolínu a jiné.

 

Odpolední družina 11:35 - 16:00

 

Po obědě si vychovatelky odvádějí děti ze školní jídelny do jednotlivých oddělení, kde probíhají relaxační a odpočinkové činnosti, zájmové a vzdělávací. 

Společně se přivítáme a povídáme si o tom, jak se máme, co zajímavého ten den děti zažily ve školních lavicích nebo na co se těšíme v příštích dnech. Prostřednictvím kolektivních her upevňujeme kamarádské vztahy, rozvíjíme logické úsudky, schopnosti improvizovat a bezprostředně sdílet radost a veselí ze hry :).

 Každý měsíc se společně potkáváme při větších akcích typu DRAKIÁDA, HALLOWEEN, MIKULÁŠSKÝ TÝDEN, KARNEVAL, VELIKONOČNÍ DÍLNA, NOC S ANDERSENEM, DEN RODINY, DEN DĚTÍ apod. V dalších činnostech se snažíme zpestřit čas různými aktivitami často i mimo školní budovu- KINO, DIVADLO, KNIHOVNA, LYŽOVÁNÍ, VÝLETY, BESEDY, EXKURZE a jiné.

Nabízíme dětem výběr ze zájmových činností - sportovní hry, floorbal, kuchtík, keramika , klubíčko, tanečky, PC.

Každý z nás má prostor, kde může projevit své schopnosti a dovednosti v té oblasti, ve které vyniká a tím rozvíjet zdravé sebevědomí, nadání a tvořivost. Společně s kamarády prožít odpoledne plné pohody a zábavy :).